אודות

היי,

אני נמרוד סימבה כרמי (זה כבר לסיפור אחר).

פעם אחת, לפני הרבה הרבה שנים (בארץ לא כלכך רחוקה), כשהייתי בן 14, הפעלתי מערכת BBS(מערכת ממוחשבת כזו שהיו מחייגים אליה באמצעות מודם, ואפשר היה להוריד ממנה תוכנות, ולתקשר באמצעות דואר). בתוך ה BBS שלי היו סיכומים מוכנים להורדה, חלק מרשת שנקראה אז SOS (Summaries of School) ושהיתה מעלה אלי עדכונים שוטפים. 

כמה שנים אחר כך, הגיע האינטרנט לארצינו הקטנטונת. הוקסמתי ממנו. נדהמתי. זה היה פלא של ממש, היו בו מעט מאוד אתרים, הרבה שירותים טקסטואליים נטולי גרפיקה, וכמעט אפס אתרים בעברית. החלטתי שאני מוכרח להקים אתר בעברית, ושיהיו בו את הסיכומים מה BBS בחינם לכולם. למדתי HTML, והקמתי את אתר העבודות SOS Online.

באותה שנה, פנה אלי חבר וסיפר שחבר שהכרנו דרך ה BBS, קני סהר, הקים בארצות הברית אתר אמריקאי להורדת עבודות בשם School Sucks, ושאולי כדאי שאצור איתו קשר. יצרתי קשר עם קני, ויחד הקמנו את סקול סאקס ישראל, הגרסה הישראלית אותו כתבתי וערכתי מהתחלה ועד היום.

בשביל התמיכה בעברית, משתמשים היו צריכים להוריד ולהתקין פונטים מיוחדים, ואני במשך 10 השנים הראשונות הייתי צריך להקליד הפוך, משמאל לימין, את כל הטקסטים כדי שיופיעו תקין באתר. הכל ידנית.

בשנים הראשונות האתר הפך לסנסציה, הוא גרם לכעס בקהילת המורים ובמערכות החינוך, ומשך תשומת לב תקשורתית רבה מגופי רדיו, טלויזיה ועיתונות, ומצאתי את עצמי סוג של סלב-לרגע, מתראיין ומצטלם לכל מני כתבות, ומנהל וויכוחים עם כל מני נציגים של משרד החינוך ברדיו.

אני מתנצל מראש על איכות הסריקה של הכתבות, זו היתה שנת 1996…

במהלך השנים עברנו תהפוכות רבות, היו שנים שאירחתי את האתר על שרתים שבניתי בבית באמצעות קווי ISDN, שהיו אז קווי התקשורת המהירים ביותר שאפשר היה להזמין לחיבור ביתי, אני התגייסתי לצה”ל, ושני חברים טובים שהכרתי דרך האתר, טל ואמיר אשכנזי ז”ל עזרו לי, תחזקו אותו, ובנו עיצובים יפים.

לימים, האתר האמריקאי נסגר, ומצאתי את עצמי עדיין מחזיק את סקול סאקס הישראלי פעיל, חי ובועט!

לכבוד שנת 2023, האתר זוכה לעיצוב מחודש ומקסים, פרי מקלדתה של אשתי האהובה אפרת ❤️