פייסבוק
Facebook Pagelike Widget
פרסומת

הפלות

הפלות – הנשק האחרון והפתרון הסופי להריון הבלתי רצוי. בזמן האחרון עלה נושא זה לכותרות בזכות הלגיטימציה שרכש בעשרים השנים האחרונות. אינספור מאמרים, כתבות ואפילו ספרים נכתבו על הנושא ובחנו אותו מכל כיוון אפשרית, וגם בפינות האפלות ביותר שלו, והכל כדי לתת תשובה חד משמעית ומקובלת על הרוב לשאלה האם לאסור הפלות?

מצד אחד, התשובה נראית ברורה, לתת לגיטימציה להרג שכזה? בטח שלא, ובישראל, הרי זה כל כך לא מתאים לנו כעם שכל כך חם ומפרגן. לתת להיתר שכזה צידוק חוקי זה כמו לתת לרצח צידוק כזה. לא הגיוני שהמדינה לא תאסור רצח, ולא סתם רצח, אלא רצח שבו לקורבן לא ניתנת אפילו הזכות להגן על עצמו, על חייו, להגיד משהו להגנתו. כן, אולי גם לו יש משהו להגיד, סך הכל זה גם העתיד שלו ולא רק של האם, בעצם זה יותר הגורל שלו משלה, חייה של הנערה תלויים בהפלה רק באופיים אך החיים שלו תלויים בהפלה במלוא מובן המילה, בשבילו זה ממש עניין של חיים ומוות. אין אנו יכולים לשחק אלוהים ולהחליט מי יבוא לעולם ומי לא. זהו שינוי באיזון הטבעי הכל-כך עדין של כדור הארץ. אבל נעזוב את המוסריות לרגע, שכן אפשר “ללעוס” נושא זה לעד, ונצא מנקודת הנחה שאיסור כזה הוא מוסרי, זה לא הופך את ההפלה לבטוחה. הפלה היא אחד הדברים המסוכנים ביותר מבחינת השלכותיה ותוצאותיה. זיהומים, עקרות וכאב לב גדול הם רק חלק מעשרות סיכונים שיש לקחת בחשבון כשמחליטים החלטה כזו, שמחליטים על התערבות כזו בדרך הטבע שהוכיחה את עצמה כבר כמה וכמה מליוני שנים.

אבל, מצד שני, קשה להגיד לא לנערה שילד יביא לה כל כך הרבה סבל לחיים. אי אפשר ללכת נגד רצונה לעבור את ההפלה ולחזור למסלול חיים תקין, זה יהיה פשוט לא מוסרי, על איזה בסיס, הרי העובר אפילו לא חי עדיין, הוא לא מרגיש כלום. במיוחד במשטר הדמוקרטי המודרני, עם כל הרוח מסביב לעניין החופש לעשות בגופי כל מה שאני חפץ, כל עוד רצוני אינו מתנגש עם חירויות הזולת, ובמקרה זה – ההפלה לא נוגעת לאף אחד מלבד למפילה, אז למה לנסות ללכת נגד רצונה וממש לאנוס אותה להמשיך הריון לא רצוי. לא רצוי, הרי זה בדיוק העניין, הריון כזה הוא לא רצוי ולכן אין שום טעם להמשיכו ולהביא ילד שכנראה יהיה חד הורי ואפילו אם לא – רוב הסיכויים שבמשפחה תקינה הוא לא יהיה, וזו לא דרך הומנית לגדל ילד. תארו לעצמכם שהריון כתוצאה מאונס נתקל בסירוב להפסקתו. מה יהיה עם הילד, עם האם, הרי הילד לא בא מאהבה, אב כבר לא יהיה לו, ולאם תישאר מזכרת מאותו אירוע מצמרר, מאותה חוויה נוראה לעולמים. אם אמרנו שלהפסיק הריון זה לא מוסרי אז להמשיך אותו, ובמיוחד במקרה כזה, זה מוסרי? אבל זה מקרה פרטי, בואו נעבור למקרו, לחברה ולסביבה שלנו, ולמה שיקרה לה כתוצאה מיישום רעיון ההרחקה של ההפלות הרחק מעבר לגבולות החוק? מצב זה, ביחד עם הרצון העז מצד האם להפסיק את ההריון יביא לפתיחת שוק הפלות שחור ומשגשג. תארו לעצמכם, אנשים יבצעו הפלות פרטיות ללא הכשרת רפואית רשמית ומוכרת בשביל בצע כסף. אם עכשיו ההפלה היא מסוכנת, אז מה יהיה אז? מפחיד אפילו לחשוב על זה.

לסיכום, פתרון יישומי קרוב לא נראה לעין בשלב זה אך אני בטוח שהוא יגיע, פשוט לא עכשיו. לדעתי אסור להוציא את ההפלות אל מחוץ לחוק פשוט מהסיבה הפשוטה של כיבוד רצון הזולת. אין אנו רשאים להחליט החלטות כה חשובות בקשר לגופה של ההרה נגד רצונה. ומכיוון שאי אפשר להתייעץ עם העובר בעניין, כנראה שנצטרך לסמוך על האם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

צ\'אט
 • בודהה
  חברה איפה אהבת החינם שלכם?
  25 September 2020
 • אמא של נריה ההומו מוצץ בתחת
  נריה יא גיי
  2 August 2020
 • אמא של דימיטרי הגיי שוב
  לך זדיין לא יודעת למה ילדתי אותך תחזור לכוס שלי
  2 August 2020
 • אמא של דימה
  שתוק שתוק יא בן תן למה לפני שאני בא לרמלה מזיין את הכוס של האמ אמא שלך יא בן של זונה מזדיין בתחת . לך לך יא חרא אל תדבר איתי אפילו יא זין בטוסטר אמן יתקע לך זין במאורר תקרה נודרררר
  2 August 2020
 • Beni Goren
  mon deu grigory
  2 August 2020
 • אמא של נריה ההומו
  נריה בני היקר, אם לא היית הילד שלי נודרת הייתי עושה אותך ואגב לדניאל עומד עלייך
  2 August 2020
 • Beni Goren
  priviet
  2 August 2020
 • אמא של גבריאל ההומו
  גבריאל יא הומו גינגי קוקסינל מוצץ בובלולים גיי פידר גבנו
  2 August 2020
 • אמא של דימה
  דימה קוקסינל שמו, אמן יהיה לו זין יא ילדה חרתה
  2 August 2020
 • Beni Goren
  מיאו מיאו
  2 August 2020
Your Shout